HCM Râmnicu Vâlcea a pierdut la Zalău la o diferenţă de 11 goluri

Meci dezastruos pentru HCM Râmnicu Vâlcea, care a pierdut cu Zalăul la o diferenţă de 11 goluri. Partida a contat pentru etapa 23 a Ligii Naționale de handbal feminin, iar echipa lui Tadici s-a impus cu 32-21.

Vâlcencele au avut o primă repriză groaznică, reuşind să marcheze doar 5 goluri, în timp ce fetele de la Zalău au înscris de 16 ori. Cea de-a doua repriză a fost la fel de catastrofală pentru HCM Râmnicu Vâcea, ajungându-se chiar şi la  o diferență de 13 goluri, 19-6. Norocul handbalistelor de la Râmnicu Vâlcea a fost că Tadici a introdus rezervele, iar în final meciul s-a terminat 32-21. CSM Râmnicu Vâlcea rămâne pe locul 6 cu 28 de puncte, însă cu o înfrângere ruşinoasă şi cu multe semne de întrebare.