Liga Florilor: SCM Ramnicu Valcea – CS Minaur Baia Mare 29 – 23

În seara zilei de 13 noiembrie 2019, începând cu ora 18.00, SCM Râmnicu Vâlcea a întâlnit pe teren propriu CS Minaur Baia Mare, în etapa a 11-a din Liga Florilor.

Campioana SCM Râmnicu Vâlcea a avut nevoie de o victorie pentru a încheia anul în fruntea clasamentului și a obținut-o. Meciul cu Minaur Baia Mare nu a fost deloc complicat, handbalistele antrenate de Pera demonstrând chiar din prima repriză, când au marcat de 16 ori și au primit doar opt goluri, că sunt în formă. A doua repriză a fost ceva mai slabă, însă în final partida s-a încheiat cu scorul 29-23, iar SCM Râmnicu Vâlcea a bifat alte trei puncte care o mențin în fruntea campionatului intern și în pauza competițională care va urma.

Situația în partea superioară a clasamentului Ligii Florilor se prezintă astfel: