O autoutilitară Iveco Daily, cu motorizare Euro 6, dotată cu o cabină de transport cu 6 locuri, precum și cu benă basculabilă, a intrat în dotarea Direcției Administrarea Domeniului Public, urmând să eficientizeze în principal activitatea Serviciului de Ecarisaj. Primarul Mircia Gutău a declarat cu această ocazie că speră ca prin ultimele achiziții făcute pentru DADP (cu doar câteva săptămâni în urmă, Direcția a mai primit o autoplatformă cu nacelă), activitatea să cunoască o îmbunătățire substanțială. Pentru anul viitor, se are în vedere continuarea dotării cu noi echipamente, utilaje și vehicule care să faciliteze intervenții cât mai prompte pe domeniul public al municipiului.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/05D76509-673A-4D07-A76D-4C55F00EC822-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/CBD989CD-2D42-487A-BBC4-6A0E266E75B6-150x150.jpeg)
Biroul de Presă