Accident rutier produs pe DN 7, în localitatea Bascov, zona Valea Ursului, între Râmnicu Vâlcea și Pitești, în această după-amiază de duminică, 4 decembrie 2022. Un autoturism a intrat într-un cap de pod, iar în urma impactului au rezultat două victime.
ISU Argeș anunță că la fața locului intervin pompierii de la Detașamentul Pitești cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj SAJ. În urma evenimentului au rezultat două victime. Echipajul SMURD a monitorizat și transportat la spital, pentru efectuarea de investigații medicale amănunțite, o minoră, în vârstă de aproximativ trei ani, care a suferit un traumatism cranio cerebral. Cea de-a doua victimă, tot de sex feminin, a fost preluată și transportată la spital de către echipajul SAJ.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/273B836F-9B2A-4097-816D-2ADA22415C5A.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/500BBF18-0492-4F00-BEC3-95EC10D487CB.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/2111E688-50D8-468B-83F7-118AC07BC837.jpeg)