Accident rutier, în urmă cu puțin timp, în cartierul Zlătărei al municipiului Drăgășani. Șoferul în vârstă de 29 de ani al unui autoturism a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă și a lovit o conductă de alimentare cu gaz metan aflată la poarta unei gospodării.
Pompierii și un echipaj SMURD din cadrul ISU Vâlcea au ajuns la fața locului intervenind rapid. Pe de-o parte alimentarea cu gaze a fost oprită în zona respectivă, iar paramedicii au preluat victima pe care au transportat-o la spital pentru a i se acorda îngrijiri medicale suplimentare.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/8f6b134e-fe8a-47b9-bb5f-04cf6d24ba13-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/c3f89cd8-2851-46e3-ab91-461ccd8228c1-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/3e1d5d51-8fa2-4664-8906-3c055c10d9e9-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/a4bab26a-7437-4d17-b628-539530d7fc7f-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/f9500aac-df04-4d53-8bed-ce047a57ae6d-150x150.jpeg)