Un șofer bulgar a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Vâlcea după ce a fost rănit într-un accident rutier. Totul s-a petrecut în această seară de joi, 17 noiembrie 2022, în jurul orei 20.00, pe DJ 678 A, în localitatea Milcoiu, sat Ciutești – Lunca, județul Vâlcea.
Potrivit ISU Vâlcea, autocamionul condus de bulgar era încărcat cu role de plastic, iar la un moment dat a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. În urma producerii accidentului, șoferul a suferit un traumatism de claviculă. El a fost asistat de echipajele medicale la locul accidentului, după care a fost transportat la UPU Vâlcea, pentru îngrijiri și investigații suplimentare. Traficul rutier nu a fost afectat.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/ED57054E-8D67-4A67-AD41-2A01E55E6C88-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/7FFA4F30-5745-44F7-AB72-618EC9783E35-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/017DCB43-7298-4EBA-ABC5-BA98CF63B018-150x150.jpeg)