Un scurtcircuit electric a fost cauza unui incendiu ce a avut loc azi, 20 decembrie 2022, în localitatea Păușești Măglași. Totul s-a întâmplat în jurul prânzului, când pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Vâlcea au fost solicitați să intervină pentru stingerea flăcărilor.
Incendiul a fost lichidat destul de repede, fiind salvată locuința. Au ars doar circa 5 metri pătrați din camera cu destinație bucătărie, două ferestre din PVC, elemente de mobilier, iar o ladă frigorifică s-a degradat.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/78C1C94E-ED27-473B-8D71-C3429CE450B0-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/3F0BACEE-A02E-4F08-AFF9-3B3AFFD561AD-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/9493703F-E30B-46B0-9199-F72E41DB87F7-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/284FC151-147B-44FA-8C55-189F7F69E81D-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/00F27DCE-3C8F-4CEB-9E3D-E9CCFA3D1033-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/9CD2D291-957E-45E0-9539-DFBDFFA19D81-150x150.jpeg)