Accident rutier în localitatea Budesti, sat Linia, DN 7, în urmă cu puțin timp. Este vorba despre un autoturism răsturnat în afara carosabilului, cauza producerii evenimentului rutier urmând a fi stabilită de polițiștii de circulație în urma cercetărilor.
Potrivit ISU Vâlcea, victimele sunt soț și soție, iar una dintre persoane (șoferul în vârstă de 78 de ani) a rămas blocată între fiarele mașinii, fiind necesară intervenția echipajelor de la Descarcerare pentru extragerea ei.
“Conducătorul auto a fost extras și predat echipajului SAJ. Ambele victime sunt conștiente și cooperante, de cod galben, foind transportate la UPU Vâlcea” – precizează ISU Vâlcea.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/23497C19-275E-4C20-B785-7097C49C36DC-768x1024.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/E6E604ED-54CA-4770-9F21-5B50D4118100-768x1024.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/B79ABB87-54E9-4B95-A3EC-52BA0496BC4A-768x1024.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/F9E1A3E4-4DCF-49F7-A0FB-6E3D02238C55-1024x768.jpeg)