UPDATE: Persoana rănită ușor a primit îngrijiri medicale la fața locului și a refuzat transportul la spital.
Tot mai multe accidente rutiere pe ”4 benzi” în Râmnicu Vâlcea. Ultimul a avut loc în urmă cu puțin timp la Râureni, la intersecția cu strada Drumul Gării. În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme care circulau în direcția Râmnicu Vâlcea – Drăgășani. Potrivit martorilor, la un moment dat, unul dintre șoferi a oprit până în semafor (cu circa 100 m) pe banda a 2-a cu intenția de a face un viraj la stânga. Nu a mai apucat să facă virajul pentru că o șoferiță l-a lovit din plin în spate, oprindu-se cu mașina la mai bine de 100 de metri de locul impactului.
În momentul în care publicăm această știre, o persoană primește îngrijiri medicale în ambulanță, urmând a se stabili dacă va fi transportată la spital sau nu. vom reveni!
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/65C522EC-89BB-472E-B000-EEF3DF22E0DB-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/DF5ECE4A-94D2-4DF6-B7D7-A883E657D311-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/07D28F4D-9D7D-4F3E-AB29-97A636F2CFF3-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/8F96B03E-815C-48BE-94C6-17EBEF1C169A-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/D7957234-DA65-4501-A882-484EEB904DBD-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/79092971-F139-464E-8067-6E75F5E22179-150x150.jpeg)