UPDATE: Echipaje ale SMURD, SAJ, Biroul Rutier și Jandarmerie au ajuns la fața locului. Motociclistul a fost preluat de cadrele medicale, iar după o evaluare la fața locului el a refuzat transportul la spital. Ambii conducători au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În urmă cu puțin timp, un accident rutier a avut loc pe strada Matei Basarab din Râmnicu Vâlcea. Un motociclist a fost lovit de un autoturism. Potrivit martorilor, motociclistul circula pe strada Matei Basarab, iar șoferul autoturismului a făcut un viraj la stânga de pe strada Mărășești.
Motociclistul este conștient!
vom reveni!
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/03/41907840-D7AF-4937-AF2E-72173EA12AFB-1024x768.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/03/2EEA2C01-3FEB-4469-95C3-34D700B2CBAE-1024x768.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/03/42ECA0A3-1314-40F5-A480-E4D6AA6086C1-1024x768.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/03/DD3C6D7B-C919-4649-B99D-830310C6F35F-1024x768.jpeg)