Vineri, 25 noiembrie, la Primăria Municipiului a fost prezentată cea mai recentă achiziție pentru dotarea Direcției Administrării Domeniului Public: o autoplatformă cu nacelă Renault Master cu posibilitatea de operare la înălțimi de până la 20 m. Cu ocazia prezentării, primarul Mircia Gutău a declarat că autospeciala va ușura intervențiile DADP în special pentru remedierea disfuncționalităților din sistemul de iluminat public, dar și în cazul unor lucrări de urgențăla blocuri, arbori etc. O altă achiziție menită să eficientizeze activitatea departamentului responsabil de întreținerea domeniului public este o autoutilitară Iveco pentru transport muncitori și materiale, cu benă basculabilă, ce va fi livrată Municipalității în perioada următoare.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/4FE6BDF1-0409-4E24-9E30-CA7E1524399A-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/F17BE1AA-38F5-47F3-A7F2-A3167B143FFF-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/9DEFACBB-2494-43A0-A471-38A6AE0A3658-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/05E61C2C-79BD-4E97-B2FA-3CE7D01ACF2A-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/FB492A0D-8F13-4078-B0B1-96B807CDF3FE-150x150.jpeg)
Biroul de Presă