O bucuresteanca ce se afla la volanul unei autoutilitare a acorsat cu oglinda o femeie de 45 de ani. S-a intamplat luni, 19 decembrie a.c., pe D.N. 7, la Km. 157 + 500 metri, pe raza comunei Milcoiu. La faţa locului, poliţiştii au constatat că, la executarea manevrei de oprire peacostament, conducătoarea auto, de 42 de ani, din municipiul Bucureşti, a acroşat cu oglinda din dreapta a autoutilitarei pe care o conducea, o femeie de 45 de ani ce se deplasa pe acostament, în calitate de pieton. Pietonul a fost diagnosticat cu mai multe fracturi, în cauză efectuându-se cercetărisub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.
You May Also Like
FOTO: Intervenție pentru salvarea unei lebede în zona Hidro
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru FOTO: Intervenție pentru salvarea unei lebede în zona Hidro
PERCHEZIȚIE la DRĂGĂȘANI. Amenințări cu sabia în plină stradă
Antonia Radu
Comentariile sunt închise pentru PERCHEZIȚIE la DRĂGĂȘANI. Amenințări cu sabia în plină stradă
ATENŢIE! Transport agabaritic pe Valea Oltului! Traficul va fi afectat!
Antonia Radu
Comentariile sunt închise pentru ATENŢIE! Transport agabaritic pe Valea Oltului! Traficul va fi afectat!