Un bărbat în vârstă de 37 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier. Evenimentul de circulație s-a petrecut noaptea trecută, în jurul orei 01.28, pe raza comunei Lungești, sat Lungești.
Din primele cercetări, a ieșit la iveală că șoferul unui autoturism a pierdut controlul direcției de mers, a părăsit partea carosabilă, izbindu-se de gardul unei gospodării. El se afla singur în mașină, suferind răni ușoare. La fața locului au intervenit echipaje ale ISU Vâlcea și
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care a avut loc accidentul de circulație.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/D1D7AC63-1F5D-414D-AF8F-9BA6EF62BC86-300x169.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/02811BFC-C252-49A7-988A-97EA0359EB6F-300x169.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/9BC94B3D-B2AF-4DFE-A5E9-BE7527B7470D-300x169.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/487C9EA0-6280-4CAB-835D-4A27C5771586-300x169.jpeg)