ISU Vâlcea anunță producerea unui accident rutier pe DN 7 – Valea Oltului, pe raza localității Racovița. Din primele informații, două autoturisme au fost implicate, iar una dintre mașini, din impact, a ricoșat și a ieșit în afara părții carosabile, într-o zonă împădurită.
“4 persoane implicate în evenimentul rutier, fără persoane încarcerate. Autoturismele sunt în afara părții carosabile, iar 2 victime au fost evaluate de personalul medical” – precizează ISU Vâlcea.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/75C0AA3E-4ACD-43C6-B5E4-45583AAAF963-225x300.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/BBBA8651-08A2-4DB5-949A-8347394C8E95-225x300.jpeg)