UPDATE: Cauza producerii evenimentului rutier ar fi depășirea neregulamentară. Victima a primit îngrijiri medicale la fața locului, iar ulterior a refuzat transportul la spital. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.Traficul este blocat pe un sens.
S-a întâmplat în urmă cu puțin timp pe DN 7, la Căciulata, pe raza orașului Călimănești. Din primele informații, accidentul rutier a avut loc între o autoutilitară și un autoturism, polițiștii rutieri urmând a stabili care a fost cauza producerii coliziunii. Autoritățile anunță o persoană rănită.
vom reveni!
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/BC327EAC-0B03-4C00-A245-0AB914710AB2.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/6C05C859-6277-478A-BF44-231AE2804388.jpeg)