Un camion s-a răsturnat pe DN 7 – Dealul Negru, pe raza localității Milcoiu. S-a întâmplat în această după-amiază, pe sensul de mers Pitești – Râmnicu Vâlcea. Din primele informații, șoferul TIR-ului a fost rănit, el fiind însă conștient și cooperant. Potrivit ISU Vâlcea, camionul este încărcat cu glucoza.
“S-au deplasat de urgență o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD. Traficul este blocat pe o bandă de sens în urcare Arges – Valcea. Victima, șoferul camionului, a fost evaluată și preluată de către SMURD Vâlcea. A fost anunțat și Secția de Drumuri Naționale care a trimis un echipaj către locul accidentului. Sunt scurgeri de combustibil. Pompierii militari asigura masuri PSI” – precizează ISU Vâlcea.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/9DEF3C2F-6402-4DDB-82A5-AB5E6250AEC0-169x300.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/DD4DD07A-8551-4394-80F4-0EDAF71097BF-169x300.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/0922A512-A7DD-4B87-B7AF-335160B5236B-169x300.jpeg)