Accident teribil în județul Vâlcea, pe DN 7, în această seară de luni, 16 octombrie 2023. Totul s-a întâmplat pe raza comunei Milcoiu, fiind vorba despre o coliziune între un TIR plin cu gresie și o betonieră. În urma impactului, șoferul autotrenului a pierdut controlul direcției de mers și a căzut de pe un pod. Conducătorul auto a suferit u traumatism cranio cerebral, el primind îngrijiri medicale la fața locului.
“Din verificările preliminare efectuate, s-a stabilit că, un bărbat de 60 de ani, din județul Bacău, în timp ce conducea un autotren, în localitatea Milcoiu, km 157+ 50 m, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, ar fi intrat în coliziune cu o betonieră, moment în care, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, căzând de pe pod, în râul Topolog” – informează Poliția Vâlcea.
În cauză, polițiștii rutieri efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care evenimentul rutier a avut loc.
La fața locului intervin și forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Râmnicu Valcea, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o autospecială de descarcerare, o autospecială de intervenție rapidă și o ambulanta SAJ.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/36f3d3ae-2d37-4944-a612-30b7d06622d1-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/41f36989-de3c-4968-9aa4-f197b2342c47-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/4ff97b21-d5b6-4035-90ae-74e00187e8f0-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/28ab2884-6a28-4b87-87da-f47a41d17d87-1-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/10/28ab2884-6a28-4b87-87da-f47a41d17d87-150x150.jpeg)