Trei autoturisme au intrat în coliziune pe strada Mărășești din Râmnicu Vâlcea. Totul s-a întâmplat în jurul orei 13.15, cauza producerii evenimentului rutier fiind, se pare, neacordarea de prioritate.
Din primele informații, unul dintre șoferi ar fi ieșit cu mașina de pe o străduță laterală și nu s-a asigurat, intrând în coliziune cu un autoturism care circula regulamentar pe strada Mărășești. Cea de-a treia mașină era parcată pe marginea drumului, fiind avariată după ce una din mașinile implicate a ricoșat din impact.
În urma accidentului, o persoană a acuzat răni ușoare, iar inițial a refuzat transportul la spital. Ulterior însă a solicitat transportul la Unitatea de Primiri Urgențe.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/1231DD61-2E4F-4E20-AFEF-606F1142363A-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/B2D3B75C-FFF0-4C67-A100-4DBEF919BD1A-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/6CD3ABC5-A47A-48A5-ACB5-60336D0D9DD8-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/AFA52516-D03E-47DB-B69C-A64B5FFEF45A-150x150.jpeg)