Traficul este blocat pe Valea Oltului – DN 7, acolo unde în această dimineață de sâmbătă, 4 noiembrie 2023, a avut loc un accident rutier. Potrivit IPJ Vâlcea, totul s-a întâmplat la Brezoi, la km 204 + 300 m, fiind vorba despre o coliziune între un autotren și o autoutilitară. ”În urma accidentului, a rezultat rănirea unei persoane, un bărbat de 33 de ani, din orașul Călimănești, conducătorul autoutilitarei, care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii sunt la fața locului pentru monitorizarea traficului rutier” – informează IPJ Vâlcea.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/71dfdadb-3965-466f-98df-91f3f74d63da-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/b521b384-4429-4c21-bfa7-1126f9a9f8f8-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/e54bf50a-4145-4476-9e79-d0f9164a15bd-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/37517186-319a-4dbb-b2f2-37a82aefbd6d-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/250609ae-e68e-40f3-86dd-46ea5b5362a9-150x150.jpeg)