Incendiu într-un apartament al blocului S39/2 de pe strada Calea lui Traian, din municipiul Râmnicu Vâlcea. Flăcările s-au declanșat în bucătăria locuinței, acolo unde proprietarul a pus o oală de mâncare pe aragazul aprins și l-a lăsat nesupravegheat.
“La fața locului pompierii au constatat că apartamentul este inundat cu fum. S-a pătruns în locuință pe ușa de acces unde a fost găsită o persoană de sex feminin în stare de semiconștientă” – precizează ISU Vâlcea.
Femeia în vârstă de 71 de ani a primit îngrijiri la fața locului, fiind transportată ulterior la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean Vâlcea pentru mai multe investigații medicale.
Incendiul a fost lichidat, dar pompierii încă acționează pentru evacuarea fumului de pe casa scării.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/665a83ca-a88a-44dc-97f2-bf3d71b9db90-300x225.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/05/12ffbb2c-989f-480a-bf24-be7ef7fbda72-300x225.jpeg)