Un ansamblu TIR înmatriculat în județul Vâlcea s-a răsturnat pe DN 1, la kilometrul 277+500, la intrarea în localitatea Porumbacu de Jos, în Sibiu, blocând sensul Brașov – Sibiu.
Potrivit IPJ Sibiu, accidentul s-a produs pe fondul vitezei neadaptate în curbă la dreapta, la volanul ansamblului fiind un sibian în vârstă de 44 de ani, care conducea vehiculul dinspre Sibiu spre Brașov. El a pierdut controlul direcției de deplasare și s-a răsturnat pe partea carosabilă a sensului opus. Șoferul a suferit contuzii ușoare, el refuzând transportul la spital.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/ee62a45a-ef61-4e14-8824-4d87078c90e2-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/e3dc4e9e-9ccd-46b5-89a4-9e772b0d6eec-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/11/d8ed94be-ff00-4c8f-909d-e8cc6cbc4414-150x150.jpeg)