O autoutilitară și un TIR au intrat în coliziune pe DN 7 – Valea Oltului, pe raza localității Racovița, județul Vâlcea. S-a întâmplat în urmă cu puțin timp la kilometrul 217+600 m.
Din primele informații, în urma impactului dintre cele două vehicule a rezultat o persoană rănită. Victima a rămas prinsă între fiarele autoutilitarei, fiind necesară intervenția echipajelor de la Descarcerare. Persoana rănită a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În continuare, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cauzelor producerii evenimentului rutier.
Traficul se desfășoară în condiții normale.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/F8CE980E-613D-4C71-9037-4E97E1EDEC24-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/77E1297F-A9EE-411B-BB02-2A71176D2827-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/3CF8C149-9E80-49A2-B21A-2CB64FA6C9D6-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/4B411259-CD0B-43B7-9A23-BB87D6F0F6CF-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/A0153563-0075-465D-90C4-E111A5750046-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/43EE5796-D581-4771-9349-9C41E1B1D233-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/03/E1C5ECC3-33AF-4D09-ABC7-29D4EAD5C60D-150x150.jpeg)