Primăria orașului Băile Olănești a anunțat că, într-o zonă din stațiunea balneară, în data de marți, 6 februarie 2024, în intervalul orar 09.00 – 14.00, se va opri alimentarea cu energie electrică. Conform anunțului vor fi afectați consumatorii casnici, dar și agenții economici din zona PTAM Olănești Centru. Măsura de oprire temporară a alimentării cu energie electrică este necesară deoarece angajații operatorului Distribuție Energie Oltenia vor desfășura lucrări pentru prevenirea și corectarea avariilor.
You May Also Like
FOTO. Trei vâlceni au fost răniți într-un accident rutier pe Valea Oltului
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru FOTO. Trei vâlceni au fost răniți într-un accident rutier pe Valea Oltului