Federatia Romana de Box a stabilit ca anul acesta finala Campionatului Naţional de Tineret sa se desfasoare in judetul Valcea, mai exact in orasul Brezoi, la sala sporturilor din localitate. Desi era programată să se desfăşoare în perioada 25 septembrie – 1 octombrie 2016, finala a fost devansată cu o zi. Asadar, sosirea participanţilor este programată pe data de 24 septembrie, iar prima gală a competiţiei a foat programată pentru data de 25 septembrie. „Modificarea a fost dictată de cerinţa AIBA, privind calendarul cursului pentru arbitrii continentali 1 stea AIBA, programat cu prilejul acestei competiţii” – precizeaza Federatia Romana de Box.
You May Also Like
Consiliul Județean sprijină în continuare echipa campioană SCM Râmnicu Vâlcea!
admin
Comentariile sunt închise pentru Consiliul Județean sprijină în continuare echipa campioană SCM Râmnicu Vâlcea!
SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat între cele mai bune 12 echipe din Europa!
admin
Comentariile sunt închise pentru SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat între cele mai bune 12 echipe din Europa!