HCM Ramnicu Valcea, victorie in prima etapa!

Handbalistele de la HCM Ramnicu Valcea au inceput bine noul sezon, castigand in prima etapa impotriva celor de la U Cluj. Meciul a avut loc la Sala Sporturilor Traian din Ramnicu Valcea, iar valcencele s-au impus cu scorul de 21-18.

HCM Râmnicu Vâlcea și U Cluj a fost meciul de deschidere din noul sezon al Ligii Naționale. Handbalistele antrenate de Constantin Ştefan au avut, pentru a 4-a oară consecutiv, câștig de cauză în fața ardelencelor. Prima repriză a fost extrem de disputată – nicio echipă nu s-a putut distanța și gazdele au intrat la pauză cu avantaj minim, 12-11.

În actul secund, Mihaela Ani Senocico a făcut diferența chiar împotriva echipei în tricoul căreia a evoluat timp de 13 ani. Căpitanul HCM-ului a înscris 11 goluri.