Din dorinta de a strange cat mai multi bani la bugetul local, administratia publica locala din Ramnicu Valcea a ajuns sa puna taxe peste taxe. Mai avem sa platim taxa si pentru ca mergem pe strada, ca pietoni. Pana una – alta, primarul Mircia Gutau s-a gandit sa ii taxeze pe ramnicenii care merg la „mall-ul” din Goranu sa-si cumpere haine vechi sau noi, dar la preturi cu mult mai mici. Astfel, pentru cei care indraznesc sa mearga cu masina pana la destinatia respectiva, martea si vinerea s-a impus platirea unei taxe pe locul de parcare vizavi de Maternitatea Ramnicu Valcea, acolo unde parcheaza majoritatea ramnicenilor care vin la targ. Nu va ganditi ca preturile sunt mai mici decat in centrul orasului, ca nu e cazul. Adica taxa pe locul de parcare pentru a merge la „mall-ul Goranu” este la fel ca cea de la River Plaza Mall din centrul orasului. In speta, locul de parcare costa 2 lei/ora.
You May Also Like
Echipamente noi de intervenție pentru Salvamont Salvaspeo
Antonia Radu
Comentariile sunt închise pentru Echipamente noi de intervenție pentru Salvamont Salvaspeo
VIDEO. Echipamente și aparatură medicală, cu fonduri europene, la Spitalul Mihăești!
Antonia Radu
Comentariile sunt închise pentru VIDEO. Echipamente și aparatură medicală, cu fonduri europene, la Spitalul Mihăești!
ISJ Vâlcea organizează concurs pentru 28 de posturi vacante de director/director adjunct în unitățile de învățământ
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru ISJ Vâlcea organizează concurs pentru 28 de posturi vacante de director/director adjunct în unitățile de învățământ