În revenire la informațiile pe care vi le-am prezentat după orele prânzului, referitoare la incendiul care a mistuit o gospodărie din Băile Olănești, pompierii vâlceni ne-au anunțat că, după ora 17.00 (adică după aproximativ patru ore de luptă cu flăcările), incendiul a fost lichidat. În incendiu au fost distruse următoarele bunuri: casa formată din două camere, cu suprafața de aproximativ 40 de metri pătrați; un fânar cu suprafața de 20 de metri pătrați, o magazie cu suprafața de opt metri pătrați. Și mai trist este că în incendiu au murit și 20 de iepuri.
You May Also Like
Primarul BĂLUȚĂ de la VAIDEENI: “Așteptăm bugetul pentru a interveni acolo unde s-au produs calamități naturale”
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru Primarul BĂLUȚĂ de la VAIDEENI: “Așteptăm bugetul pentru a interveni acolo unde s-au produs calamități naturale”
Zilele orașului Băile Olănești! 497 de ani de atestare documentară
Redactia
Comentariile sunt închise pentru Zilele orașului Băile Olănești! 497 de ani de atestare documentară
NU AU PROMOVAT Bacalaureatul în anii trecuți și s-au înscris la sesiunea din această vară. Sute de elevi din Vâlcea sunt în această situație
Redactia
Comentariile sunt închise pentru NU AU PROMOVAT Bacalaureatul în anii trecuți și s-au înscris la sesiunea din această vară. Sute de elevi din Vâlcea sunt în această situație