Constantin Bitu, originar din Scornicești, cunoscut ca ,,Bucătarul lui Ceaușescu” și cu vechi legături în Vâlcea a intrat din nou în atenția mass – media. Site – ul cetateanul.net a publicat o anchetă despre Bitu, acuzându-l că ar fi protejatul Parchetului și Poliției din județul Olt. Amintim că Bitu ,,a făcut” valuri și la Băile Olănești – Vâlcea unde, în anii trecuți, a avut o pensiune. Cu asemenea activitate descrisă amplu în articolul pe care urmează să-l redăm în întregime, nici nu e de mirare că în Olt se întâmplă fapte care înspăimântează, din timp în timp, România (cazul Doldurea, cazul Dincă etc). Concluzia despre Bitu este cvasi – unanimă: omul are relații foarte tari în instituțiile de forță ale statului, dar și în lumea politică, deci, deocamdată, orice ar face, doarme liniștit.
Crisu Popescu
Crisu Popescu poate fi contactat pe adresa de e-mail cry_crishu@yahoo.it
You May Also Like
CEL MAI SPECTACULOS proiect al Primăriei Mihăești din ultimii 34 de ani face încă un pas spre realizare!
Redactia
Comentariile sunt închise pentru CEL MAI SPECTACULOS proiect al Primăriei Mihăești din ultimii 34 de ani face încă un pas spre realizare!
PNL susține transportatorii. Vezi declarația ministrului Boloș
Crisu Popescu
Comentariile sunt închise pentru PNL susține transportatorii. Vezi declarația ministrului Boloș