Cel mai mare producător de carton ondulat din România, SC Vrancart SA, cu sediul în localitatea Adjud, judeţul Vrancea, este interesat de achiziţionarea societăţii vâlcene, Vilcart. Directorul general al Vrancart este Marian Ciucioi, vâlcean de origine. În prezent, situaţia societăţii Vilcart nu este deloc ,,roz”. Aflată în insolvenţă încă din 2014, Vilcart este condusă de administratorul special Nicolae Bită, iar acţionarul majoritar este SC Altur SA. În cazul fericit în care Vrancart ar cumpăra Vilcart, puternica firmă din Vrancea ar mări capacitatea de producţie şi numărul locurilor de muncă. Vilcart a aparţinut controversatului om de afaceri Sorin Chelu, implicat în numeroase dosare penale. Acesta a cumpărat-o de la fostul consilier judeţean PNL, Dumitru Tărăşenie.
Crisu Popescu
Crisu Popescu poate fi contactat pe adresa de e-mail cry_crishu@yahoo.it
You May Also Like
FOTO. Un stand din incinta Ștrandului Ostroveni a luat foc
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru FOTO. Un stand din incinta Ștrandului Ostroveni a luat foc
SITUAŢIA CENTRALIZATĂ a LUCRĂRILOR DERULATE de APAVIL SA în MUNICIPIUL RM. VÂLCEA în perioada 18 – 24 iulie 2020
admin
Comentariile sunt închise pentru SITUAŢIA CENTRALIZATĂ a LUCRĂRILOR DERULATE de APAVIL SA în MUNICIPIUL RM. VÂLCEA în perioada 18 – 24 iulie 2020
VÂLCEA. Amenzi uriașe pentru abandonarea deșeurilor în locuri nepermise. Vezi unde!
Claudia Stanciu
Comentariile sunt închise pentru VÂLCEA. Amenzi uriașe pentru abandonarea deșeurilor în locuri nepermise. Vezi unde!