Opt persoane au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Vâlcea în urma unui accident rutier ce a avut loc în urmă cu puțin timp pe DN 67, pe raza localității Bunești, județul Vâlcea.
Potrivit IPJ Vâlcea, din primele verificări efectuate de polițiștii rutieri s-a constatat faptul că s-ar fi produs o coliziune între 2 autoturisme. Impactul a fost frontal și violent, opt persoane fiind rănite.
Printre cele 8 victime sunt și doi copii, toți răniții fiind conștienți. Polițiștii efectuează în continuare cercetări pentru stabilirea cauzelor producerii evenimentului rutier.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/5F0E87BF-A03B-45E4-9E90-9BB3A51212A3-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/4C8A0EB9-6EEB-4BEE-93F5-23BB0A6A954C-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/4ADF509D-2B4F-49A7-85EB-4D6969F4866E-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/4DC1AB7D-5D8C-4DAD-AFC4-07FCCBF06F8D-150x150.jpeg)