Două autoturisme au intrat în coliziune, în urmă cu puțin timp pe DN 67, la Căzănești, județul Vâlcea. Din primele informații, accident de circulație s-ar fi produs pe fondul nepăstrării distanței corespunzătoare în trafic, impactul fiind față-spate.
În urma accidentului, două persoane au fost rănite. Una din victime a primit îngrijiri medicale la fața locului, iar ulterior a refuzat transportul la spital. Cea de-a doua persoană rănită a fost preluată de ambulanță și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Vâlcea pentru investigații medicale suplimentare.
Traficul în zonă nu este afectat, autoturismele fiind scoase în afara carosabilului.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/05/24924886-5AD6-4077-9747-5BCE89687104-300x180.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/05/D1E765F4-0DA9-4593-97AF-9CAB8789877C-300x187.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/05/074A9B1B-2538-40BF-973F-42B0135BCC5D-300x169.jpeg)