Un autocar în care se aflau 16 pasageri și un TIR au intrat în coliziune pe DN 7CC, pe varianta ocolitoare a stațiunii Călimănești – Căciulata. S-a întâmplat în această seară de vineri, 18 noiembrie 2022, iar în urma impactului o persoană a fost rănită.
Este vorba despre un pasager din autocar, care va fi transportat la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean Vâlcea în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest de polițiștii rutieri ajunși la fata locului, rezultatul fiind negativ.
În continuare, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cauzelor producerii evenimentului rutier.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/73004A32-8725-4FAB-AEB1-9E439279BD62-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/0A79E0B6-9F81-4751-AFAD-78CC00E782D3-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/B4C36E74-424E-45FF-8366-FA9EF6BADAC3-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/375F145F-E5E3-4C13-AC2B-A2771AA305CB-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/2120A244-B0C5-4F94-822E-C1AE01514124-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/015A673D-BD21-4EF6-8D7E-4D177EFE5DE8-150x150.jpeg)
foto: surse Gazeta Vâlceană