O sperietură zdravănă a tras o familie din municipiul Râmnicu Vâlcea, zona Fețeni, în această dimineață trezindu-se cu un urs în gospodărie. Ca urmare, ISU Valcea a transmis un mesaj RO ALERT, animalul sălbatic provocând pagube materiale dupa ce a rupt un gard.
“Din fericire, nu au fost semnalate persoane sau animale ranite sau atacate. La fata locului se deplaseaza doua echipaje ale SMURD si IJJ” – precizează ISU.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/04/5C365475-3FF1-47BB-85F1-68DC5332D45C-1024x768.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/04/4CDD7157-1EEA-4A0F-BC18-31AAE37C0066-1024x768.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/04/8C829554-46DB-4835-8521-39C35AA48361-1024x768.jpeg)