Un bărbat în vârstă de 74 de ani s-a ales cu arsuri la mâini și în zona capului în încercarea de a-și salva locuința cuprinsă de flăcări. Incendiul a avut loc în această dimineață de decembrie, 18 decembrie 2022, în localitatea Golești, sat Coasta, județul Vâlcea.
Potrivit ISU Vâlcea, “prin intervenția prompta a pompierilor, s-a reușit salvarea locuinței, precum și a proprietarului acesteia, care, dupa ce a primit îngrijiri preliminare la locul intervenției, a fost transportat la UPU Vâlcea pentru investigații suplimentare. Incendiul a fost lichidat la ora 08.50. Până la stingerea flăcărilor, au ars și s-au deteriorat : o rulota, o magazie din lemn cu învelitoare din șiță de aproximativ 10 mp, un pat, o sobă de teracotă. Cercetările preliminare, efectuate la fața locului, arata ca incendiul s-ar fi declanșat la nivelul acoperișului, in imediata apropiere a coșului pentru evacuarea fumului rămas neizolat față de materialele combustibile”.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/9AAB993A-72E6-4239-924A-117903D17F35-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/7B285E21-FF1A-47BB-B271-85939642505C-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/A26FD788-CC0C-4D94-8D95-110F9C2D7F2F-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/C8711069-6FD7-4785-82B8-316B14B06B9F-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2022/12/B5FEE69A-3E49-404D-8F39-351EEA0AB4C3-150x150.jpeg)