Tot mai multe evenimente rutiere pe ”4 benzi”, în municipiul Râmnicu Vâlcea. În această dimineață, un nou accident de circulație s-a petrecut pe DN 64, la Râureni, două autoturisme fiind implicate. Ambele mașini se deplasau pe sensul se mers Drăgășani – Râmnicu Vâlcea, iar la intersecția cu strada Drumul Gării, unul dintre șoferi (cel cu mașina roșie) a oprit pentru a face un viraj la stânga. În acel moment, însă, din spate a venit un alt autoturism și l-a lovit puternic din spate, din impact mașina întorcându-se la 180°.
În urma accidentului, un pasager din mașina roșie a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Vâlcea, fiind rănit ușor.
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/9CA521F4-EFEE-4191-BC63-77AC8C2563B0-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/C81807B5-BB0E-4007-8D4D-0BDE62641EBB-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/6DAE3BFF-E5F5-44EB-995E-6D2CE02A6760-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/8C33836C-7F6A-4A3E-982D-E5002197D1C0-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/C8FEF400-3BDB-4603-B4B3-3845D20C582D-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/6DD3566C-26EB-44F2-918B-A7F7CFD198A8-150x150.jpeg)
![](https://www.gazetavalceana.ro/wp-content/uploads/2023/01/9F3FD525-E1B5-4A2C-8C20-10543B2042B3-150x150.jpeg)