Meteorologii vin iar cu vești nu prea bune pentru locuitorii județului nostru. Primăvara capricioasă își face din nou de cap, iar vremea caldă și însorită se lasă așteptată. Astfel, începând de astăzi, 21 mai (ora 16.00) și până joi, 23 mai 2024 (ora 10.00), județul Vâlcea se va afla sub atenționare meteorologică de tip Cod Galben. Vor fi averse de 20-30 de litri pe metru pătrat (izolat și peste 40 de litri pe metru pătrat). Se vor înregistra și intensificări ale vântului, vijelii de 50-70 kilometri pe oră, izolat putând cădea și grindină.
You May Also Like
FOTO. ACCIDENT la RÂURENI. Două autoturisme implicate…
Antonia Radu
Comentariile sunt închise pentru FOTO. ACCIDENT la RÂURENI. Două autoturisme implicate…
Foto: O GRENADĂ a fost găsită pe o alee din Râmnicu Vâlcea în urmă cu puțin timp. Poliția face cercetări
Redactia
Comentariile sunt închise pentru Foto: O GRENADĂ a fost găsită pe o alee din Râmnicu Vâlcea în urmă cu puțin timp. Poliția face cercetări